PatronPest

Jak pozbyć się myszy z domu? Skuteczne sposoby

Wbrew pozorom, małe, niepozorne myszy, wcale nie są mniej szkodliwe od szczurów. Stanowią źródło groźnych chorób oraz mogą powodować znaczne szkody materialne. Skutecznym sposobem na walkę z gryzoniami z pewnością nie są nasze domowe koty. Przeciwko temu zagrożeniu musimy wytoczyć o wiele cięższe działa. Dowiedz się, jak wypędzić myszy z domu!

Jak pozbyć się myszy z domu – od czego najlepiej zacząć?

Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak skutecznie pozbyć się myszy z domu, powinniśmy zacząć od poznania ich charakterystycznych zachowań. Dzięki temu nie tylko zgłębimy tajniki wypędzania gryzoni, ale i dowiemy się, skąd biorą się one w domu. 

Te niepozorne szkodniki mogą wyrządzić więcej szkód, niż moglibyśmy się po nich spodziewać. Dlaczego? Zęby myszy rosną całe życie, dlatego muszą je ścierać do odpowiedniej wysokości. W tym celu gryzą i żują wszystko, co wpadnie w ich małe łapki. Gryzonie są zdolne do przegryzania instalacji elektrycznej i innych kabli, co w skrajnych sytuacjach może skończyć się pożarem. 

Jak myszy wchodzą do domu? To ciekawskie stworzenia, które uwielbiają eksplorować nowe miejsca. Dlatego, aby uniemożliwić im zwiedzanie naszego miejsca zamieszkania, należy zabezpieczyć wszelkie szpary i otwory, przez które mogłyby wejść do środka. 

Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy lgną do ciepła, jakie zapewnia lokum wśród ludzi. Szkodniki te są wszystkożerne, a swoje gniazda zakładają w niewielkiej odległości od źródła pożywienia – maksymalnie do 8 metrów. Nocą, kiedy są najbardziej aktywne, wędrują od jednej „jadalni” do drugiej, skąd zabierają pokarm. Wobec tego, jeśli zauważymy już ślady obecności myszy, możemy spodziewać się ich mieszkanka gdzieś w pobliżu.

Jak sprawdzić, czy w domu są myszy?

Myszy stosunkowo szybko zdradzają swoją obecność w domu. Pierwszymi wskazówkami mogą być dźwięki, wydawane przez te zwierzęta w nocy, takie jak szumy, skrobanie i chrobotanie. 

Następnymi alarmującymi oznakami będą ślady zębów na żywności oraz opakowaniach, do których zawartości chciały dostać się gryzonie. Kolejnym nieprzyjemnym objawem będą pozostawione odchody, w szczególności mocz o specyficznym, intensywnym zapachu. 

Ponadto myszy mogą obgryzać kable, meble i inne elementy wyposażenia, a nawet materiały izolacyjne i ściany. Istotną podpowiedzią może być także zachowanie naszych zwierząt domowych. Niektóre psy i koty mogą zwracać uwagę na działalność gryzoni zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jak znaleźć mysz w domu? Jeśli nie boimy się konfrontacji z nimi, powinniśmy przeczesać miejsca, w których najchętniej się zagnieżdżają oraz szukają schronienia. 

Będą to przede wszystkim ciepłe, wilgotne i ciemne miejsca takie jak:

  • Piwnice,
  • Strychy,
  • Przestrzenie pod i za meblami w kuchni,
  • Szpary pod podłogą – szczególnie jeśli osadzona jest na legarach,
  • Przestrzenie w podwieszanym suficie,
  • Wszelkie większe dziury i otwory w ścianach.

Kiedy zlokalizujemy już kryjówkę gryzoni, możemy wytoczyć im wojnę. Jak zwalczyć myszy, pasażerów na gapę w naszym domu?

Jakie są domowe sposoby na myszy w mieszkaniu?

Niestety domowe sposoby na myszy w domu ograniczają się do trutek i łapek dostępnych w sklepach – są to rozwiązania nieskuteczne lecz ich zastosowanie wiąże się z koniecznością pozbycia się zwłok. Środki trujące na gryzonie mogą przybierać różne formy – od proszków i granulek, po żele. Ich aromat działa jak przynęta, która zwabia zwierzę do toksycznej substancji, a następnie uśmierca. Zwłoki myszy ulegają powolnemu wysuszeniu, przez co przez jakiś czas można doświadczyć zapachu padłego gryzonia.dzięki czemu nie musimy przejmować się nieprzyjemnym zapachem. 

Natomiast łapki polegają na umieszczeniu w nich smakołyka, za którym przepadają szkodniki. Po poruszeniu przynętą łapka uśmierca gryzonia. Wówczas zwłoki warto jak najszybciej usunąć, aby nie zdążyły się rozłożyć. W sklepach znajdziemy również humanitarne pułapki na myszy i szczury. To rozwiązanie nie zabija zwierzęcia, ale zamyka w klatce, nie pozwalając mu uciec. Naszym zadaniem jest wywiezienie go z dala od domu, np. do lasu i wypuszczenie na wolność.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyżej opisane parametry i cechy produktów, można stwierdzić, że domowy skuteczny sposób na myszy nie istnieje. Owszem, możemy zastosować aromaty, za którymi nie przepadają ciekawskie gryzonie, takie jak spleśniała cytryna, pieprz i mielona kawa, ale to kolejne półśrodki, które nie wytępią całej populacji. O wiele lepiej skorzystać z naszych usług. Dlaczego?

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych usług deratyzacyjnych?

W przypadku poważnego problemu warto skorzystać z usług deratyzacyjnych PatronPest. Zaniedbanie pierwszych oznak obecności myszy oraz inne nakładające czynniki zewnętrzne mogą sprawić, że wizyta profesjonalistów będzie nieunikniona. 

Walka z gryzoniami na własną rękę nie jest tak prosta, jak może się wydawać, dlatego lepiej zdać się na pomoc specjalistów w tej dziedzinie. Nasze usługi będą nie do zastąpienia zawsze, gdy:

  • Samodzielnie zrealizowane próby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów (co zdarza się naprawdę bardzo często).
  • Gryzonie poczyniły już duże szkody materialne.
  • Myszy wracają pomimo podjętych działań.
  • Obawiamy się kontaktu ze szkodnikami.

W PatronPest dysponujemy najskuteczniejszymi metodami deratyzacji i wiemy, jak z łatwością poradzić sobie z myszami. Profesjonalnie usuwamy gryzonie z domów, mieszkań i innych budynków. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale radzimy sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami. 

Zaufaniem obdarzyło nas spore grono zadowolonych klientów. Jeśli chcesz mieć pewność, że myszy na stałe wyniosą się z Twoich czterech ścian, wybierz usługi deratyzacyjne od PatronPest!

Udostępnij post na swoich social media:

Przeczytaj również