PatronPest

Jaki zapach odstrasza myszy w domu?

W okresie jesienno-zimowym wiele gatunków gryzoni przeczesuje okolicę w celu znalezienia schronienia. Idealnym miejscem, pozwalającym na przetrwanie chłodnych miesięcy są nasze domy i mieszkania. Pod naszym dachem nie brakuje pożywienia, a zamiast hulającego mrozu, czeka ciepły kąt. Gryzoniami, które szczególnie upodobały sobie siedziby ludzkie, są myszy. Co odstraszy je przed przezimowaniem w naszym towarzystwie?

Zapachy, które odstraszają myszy — zapach cytryny

Myszy podobnie do szczurów mają silnie wyczulony zmysł węchu. Gryzonie te wydzielają feromony, pozwalające im odnajdywać swoich kompanów oraz zaznaczać swoją własną obecność. Dlatego też wykorzystanie drażniących ich nozdrza zapachów to doskonała odpowiedź na pytanie, jak odstraszyć myszy. To także proste i humanitarne rozwiązanie na to, jak szybko pozbyć się myszy z domu.

Okazuje się, że zwierzęta ta nieszczególnie przepadają za aromatem cytrusów. Cytryna na myszy, czyli naturalny odstraszacz gryzoni jest niezwykle łatwy do zastosowania. Wystarczy położyć świeże plastry cytryny w miejscach, które potencjalnie mogłyby stać się ich kryjówką. Należy co jakiś czas wymienić wyschnięte kawałki na nowe. Innym rozwiązaniem jest spryskanie powierzchni sokiem z cytryny. Czynność tę należy powtarzać ok. raz w tygodniu.

Rośliny, które zapachem odstraszają myszy

Wśród zapachów na myszy można znaleźć również wiele takich wydzielanych przez rośliny. Dzięki temu mamy możliwość nie tylko zabezpieczyć się przed wizytą niezapowiedzianych gości, ale i oryginalnie zaaranżować przydomowy ogródek, balkon lub taras. Jakie rośliny zadziałają odstraszająco na tego niepozornego gryzonia?

W przypadku roślin rosnących na zewnątrz niezaprzeczalnym faworytem jest dziewanna. Jest wieloletnia i w zależności od odmiany może kwitnąć na wiele zachwycających kolorów – np. żółto, fioletowo, niebiesko czy biało. Warto zasadzić ją na rabacie w pobliżu domu, aby otoczyła go swoim aromatem. Na balkon lub taras lepiej sprawdzą się odmiany dwuletnie, które osiągają mniej imponujące rozmiary, ale są równie skuteczne. Ponadto myszy zniechęci zapach rumianku i liści pomidorów.

Natomiast jakie zapachy odstraszają myszy w domu? Jeśli chcemy działać nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz powinniśmy zaopatrzyć się w sadzonki mięty. Warto postawić na odmianę cytrynową lub pieprzową. Woń świeżej mięty sprawi, że gryzonie zmienią adres zamieszkania. Jej liście przydadzą się z kolei do przygotowywania orzeźwiających napojów i koktajli.

Zapachy przypraw, które odstraszają myszy

W celu odstraszenia myszy zapachami można wykorzystać także niektóre przyprawy. Nie bez powodu wskazaliśmy na miętę pieprzową – intensywny aromat mielonego pieprzy skutecznie podrażni zmysł zapachu gryzoni i nakłoni je do opuszczenia dotychczasowego lokum. Chcąc wygonić myszy z domu, warto sięgnąć po granulowany czosnek bądź goździki.

Przyprawy te należy rozsypać w miejscach, w których mogą ukrywać się zwierzęta, takich jak:

  • wnętrza szafek kuchennych,
  • spiżarnie,
  • przestrzenie pod i za meblami kuchennymi,
  • przestrzenie za meblami wypoczynkowymi,
  • strychy i poddasza,
  • piwnice – szczególnie w pobliżu rur instalacji grzewczej.

Wskazane miejscówki stanowią idealne schronienie dla rezolutnych gryzoni, zapewniając im ciepło oraz stały dostęp do pożywienia.

Omawiając rozprawianie się z myszami za pomocą składników, które można znaleźć w kuchni, warto odpowiedzieć na jedno nurtujące pytanie. Mianowicie, czy ocet odstrasza myszy? Substancja ta znana jest ze swojego nieprzeciętnego zapachu, dlatego świetnie sprawdza się jako odstraszacz na różnego rodzaju szkodniki. Faktem jest jednak, że są to jedynie półśrodki, których działanie stoi pod dużym znakiem zapytania.

Kiedy warto zgłosić się do profesjonalnej firmy pozbywającej się myszy?

Znane przysłowie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Trudno nam się z nim nie zgodzić w przypadku gryzoni, zagnieżdżających się w naszych domach. Dlatego też, zanim naszym problemem stanie się kwestia tego, jak skutecznie pozbyć się myszy z domu, lepiej zastanowić się jak nie dopuścić do sytuacji, w której mysz ulokuje się już w środku.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że ze względu na małe rozmiary i niezwykłą zwinność, prześlizgnięcie się przez uchylone drzwi, otwarte okno czy niezabezpieczoną szparę nie będzie dla niej większym problemem. Warto więc mieć się na baczności i mieć w zanadrzu plan B – profesjonalną firmę deratyzacyjną jak PatronPest.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale jedna mysz w mgnieniu oka może przeobrazić rzadko uczęszczany strych w siedlisko gryzoni. W tym przypadku warto postawić na ekspertów w swojej dziedzinie, którzy pozbędą się nieprzyjemnego problemu raz na zawsze. 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ogromnej wiedzy oraz dostępowi do profesjonalnego sprzętu możemy zapewnić, że z Twojej posesji znikną wszystkie gryzonie. Ponadto zapewniamy też wsparcie z zakresu zapobiegania ponownego zagnieżdżania się myszy. W ten prosty sposób możemy spać spokojnie, bez obaw, że ze snu wybudzą nas charakterystyczne, chrupoczące dźwięki i piski.

Udostępnij post na swoich social media:

Przeczytaj również